Hra o trůny se dočká hry na Facebooku

Hra ponese název Game of Thrones Ascent a pracuje na ní bostonská společnost Disruptor Beam. Fanoušci seriálu Game of Thrones i Martinovy sedmidílné série knih pojmenované A Song of Ice and Fire se mohou těšit na možnost zahrát si za jeden ze sedmi velkých soupeřících šlechtických rodů. Hra bude prý zasazena do období v historii světa Westeros, o kterém pojednává seriál a tedy také první dvě knížky.

Hra má být zaměřena na jednotlivé postavy ze série a jejich politické intriky, velký důraz bude kladen na morální stránku rozhodování a jeho důsledky. Uživatelé se samozřejmě mohou těšit i na sociální prvky. Disruptor Beam prohlašuje, že v týmu, který na hře pracuje, jsou velcí fanoušci seriálu. Kdy bude hra hotová, k tomu se ovšem CEO společnosti Jon Radoff zatím nevyjádřil.

V souvislosti se hrou o trůny stojí za zmínku také fakt, že podle odhadů odborníků se série stane nejčastěji pirátsky stahovaným seriálem tohoto roku. Pro fanoušky mohou být zajímavé i různé originální verze oblíbené znělky – například znělka zahraná na staré disketové mechaniky nebo verze ze seriálu Simpsonovi.

Via Mashable