Hlavolamy nejlépe řeší uživatelé Chromu, nejhůř ti z Exploreru

Podle statistik portálu Calcudoku zaměřeného na řešení číselných hlavolamů na rozdílech mezi uživateli různých prohlížečů asi přeci jen něco bude. Když už ne z hlediska obecné inteligence, tak alespoň co do schopnosti (a chuti) řešit právě matematické hříčky. Ze záznamů Calcudoku za roky 2010 a 2011 totiž vyplynulo, že zatímco uživatelé Chromu se vypořádali s časovanými hlavolamy v průměru nejrychleji, uživatelé Internet Exploreru byli nejpomalejší s drobným zpožděním oproti Firefoxu.

Čas k vyřešení hlavolamů v poměru k času uživatelů Chromu

U uživatelů Exploreru navíc byla vyšší šance než u ostatních dvou prohlížečů, že řešení hlavolamu vzdají a stránku s ním opustí. Nejmenší šance na takový výsledek byla u dvou ze tří zkoumaných typů hlavolamů u Firefoxu, u jednoho se nejméně vzdávali uživatelé Chromu. Data vycházejí z celkem více než milionu vyřešených hlavolamů, i tak ale pro jiné prohlížeče než tři majoritní neobsahovala statistiky vypovídající vzorek.

Opuštěné hlavolamy

Co vlastně ze statistik vyplývá a nevyplývá, to ponecháme vašemu úsudku. Hodí se ale jistě připomenout, že schopnost řešit číselné hlavolamy charakterizuje jen malou část lidské inteligence, stejně jako například schopnost zpívat není jedinou charakteristikou uměleckého nadání.

Via Calcudoku