Google zvažuje přímý prodej filmů přes Google Play

Zprávu přinesl server CNET s odvoláním na několik různých nejmenovaných zdrojů. Podle nich se Google v rámci umožnění půjčování filmů (přesněji časově omezeného streamování) zavázal, že časem umožní i jejich přímý prodej. Jeden zdroj hovořil o tom, že prodej filmů by měl začít již v létě. Navíc se velmi pravděpodobně blíží i další drobné změny v uživatelském rozhraní Google Play, a to v jeho hudební sekci.

Jak prokázal obchod Applu iTunes, uživatelé mají zájem o nákup zábavného obsahu, ať již jde o mobilní či jiné aplikace, hudbu nebo třeba právě filmy. Pochopil to i Google a se svým teprve dva týdny starým obchodem Google Play, který vznikl sjednocením dosavadních dílčích obchodů Googlu s digitálním obsahem, se snaží tuto cestu následovat.

Prodej filmů by mu v tomto směru rozhodně umožnil další rozvoj. Ačkoliv prozatím jsou příjmy ze streamování filmů do zařízení s Androidem minimální, zdroje z filmového průmyslu, se nimiž Greg Sandoval ze CNETu mluvil, potvrzovaly možnost, že by se Google díky růstu Androidu mohl v budoucnu stát velkým hráčem na poli filmové distribuce.

Via CNET