Google už testuje vyhledávání hlasem i na webu

Uživatelé Androidu mohou hlasem už nějakou dobu vyhledávat díky službě Google Voice Search. Tato funkcionalita umí dokonce převést slovní příkazy do konkrétních akcí a například vás zavést na požadované místo. Na zpřesňování svého hlasového vyhledávání Google neustále pracuje. Služba Google Voice Search už umí rozpoznat i čínštinu a učí se z vašich řečových vzorců.

Zástupci Googlu se teď pravděpodobně rozhodli, že je ten nejvyšší čas otestovat hlasové vyhledávání i na masové populaci. Právě včera totiž internetový specialista Matt Schlicht upozornil, že Google začal vyhledávání pomocí hlasu testovat na Google.com.

Hlasové vyhledávání rozezná nastavení mikrofonu počítače a může otevřít widget „Speak now“, který detekuje slova a přepíše je do vyhledávacího dotazu. Testované vyhledávání hlasem se podle Schlichta zdá být poměrně přesné, otázkou ale je, jak moc je v praxi využitelné.

Zástupci Googlu jsou zatím tradičně tajemní a svůj test okomentovali pouze obvyklou mantrou: „Google neustále experimentuje s novými funkcemi.“

Via Mashable