Google TV se propojuje s chytrými telefony

První fázi nadšení a velkého očekávání vystřídala vlažnost a mírné rozčarování. Potřebný hardware pro přístup ke Google TV zatím lidé nekupují a na mrtvém bodě uvízly i dohody o spolupráci s některými klíčovými americkými televizními stanicemi.

Přesto Google s vývojem nezahálí. Většina nových funkcí Google TV, které společnost právě oznámila, nicméně spadá spíše do kategorie vychytávek. Netflix aplikaci například doplnili vývojáři o možnost vyhledávání a sledování libovolné show či filmu přímo z nabídky Netflixu. Vylepšení se dočkala také funkce picture-in-picture (možnost měnit velikosti či dané vyhledávací kategorie filmů).

Nejzajímavější novinkou je ale beze sporu snadná proměna Androidu v dálkový ovladač pomocí speciální aplikace. Kromě ovládání pouhým hlasem lze nově nasdílet média z chytrého telefonu přímo na televizní obrazovku. Podobná aplikace, díky níž může jeden televizní přístroj ovládat i několik lidí zároveň (což možná způsobí domácí tahanice), se chystá v budoucnu i pro iPhone.

Via TNW