Google TV míří i do Evropy

Spuštění služby v Evropě během příštího roku slíbil obecenstvu MediaGuardian Edinburgh Internatinal TV Festivalu sám Eric Schmidt během své řeči. Podle Reuters Schmidt všechny přítomné na jednom z největších televizních festivalů světa ujišťoval takto:

„Naším cílem je podpořit tvůrce obsahu poskytnutím otevřené platformy pro vznik televize nové generace, stejně, jako Android je otevřenou platformou pro vznik nové generace mobilních služeb. Očekáváme spuštění Google TV v Evropě počátkem příštího roku a Spojené království bude samozřejmě jednou z našich priorit.“

Google TV je softwarovou platformou, která klasickou televizi kombinuje s webovým rozhraním, takže uživatel má přístup i k webovým aplikacím a prohlížení internetu. Dalšími možnostmi Google TV je ovládat televizi pomocí chytrého telefonu či vytvořit si startovní obrazovku se spuštěcími ikonami pro nejpoužívanější aplikace a televizní kanály. V Americe se Google TV nedočkala větší uživatelské základny hlavně proto, že někteří hlavní majitelé vysílacích práv Google blokují. Uživatel Google TV se tak nedostane k řadě televizních kanálů.

Via cnet