Google spustil novou českou službu Nákupy

Nákupy Google spustil s partnery, mezi nimiž vyčnívají jména Alza.cz, Mall.cz, 123shop.cz a Kasa.cz. Služba se chce zaměřit na srovnávání zboží od různých obchodníků, do její databáze budou obchodníci svoji nabídku vkládat sami. Kromě klasického srovnávání cen budou tím pádem k dispozici také informace od prodejce, a tam, kde je e-shop obsahuje, také recenze uživatelů.

Kromě adresy google.cz/nakupy lze Nákupy využít také přímo z vyhledávání Googlu. To lze provést odesláním vyhledávacího dotazu a následně na stránce výsledků kliknutím na položku Nákupy v menu na levé straně. Na stejném místě je také možné vyfiltrovat pouze nové položky a položky s dopravou zdarma.

Nákupy Google

Obchodníci mohou do projektu vstoupit na adrese Centra pro obchodníky google.cz/merchants. Vstup je pro ně zdarma. Pro uvedení služby zvolil Google především produkty z kategorie elektronika, které podle jeho poznatků jsou tradičně mezi nejoblíbenějšími vánočními dárky. Do budoucna by ale Nákupy měly obsahovat nabídky i veškerého dalšího zboží, které se běžně prodává přes internet.