Google spustil Hangouts on Air pro všechny. Co to znamená?

Je to zhruba měsíc, kdy jsme informovali, že člen vývojářského týmu Google Hangouts slibuje veřejné Hangouts on Air všem. Chee Chew ale tehdy z opatrnosti neupřesnil, kdy se funkce dočkáme. O to překvapivější je, že to Google stihnul za pouhý měsíc a Vysílaná setkání, jak jsou veřejné Hangouts nazvané v české lokalizaci, uvedl již včera.

Předně, veřejné vysílání s sebou nese také zvýšenou zodpovědnost. Podle podmínek Googlu, které blíže prozkoumal The Next Web, je za veškerý obsah Hangouts on Air zodpovědný ten uživatel, který je spustil. Zodpovědný je samozřejmě i za to, co ve vysílání dělají jeho hosté, tedy uživatelé, které si může pozvat, aby se zúčastnili. Je proto třeba si případné hosty vybírat pečlivě.

Jak vysílání funguje

Hangouts je možné spustit z Google+ hned dvěma způsoby. Tím prvním je tlačítko Start a Hangout, které by se vám na hlavní stránce mělo v nejbližší době objevit po pravé straně. Druhou možností je prokliknout se na aplikaci Hangouts přes vertikální menu na levé straně obrazovky a najít tlačítko Start a Hangout zde. V rámci dialogu, který se objeví po spuštění, si lze zvolit, zda půjde o Hangout on Air. A případně také to, že do vysílání nebudou připuštěni nezletilí. Následně je třeba potvrdit výše zmíněné podmínky užívání služby a už vám nic nebude bránit spustit živé vysílání.

Vysílání probíhá nejenom přes Google+, ale také na propojeném kanálu na YouTube. Ve chvíli, kdy vysílání ukončíte, jeho záznam se automaticky uloží na vašem YouTube účtu a všichni, kdo jej sledovali až do konce, jej uvidí na svých obrazovkách. Kromě toho se odkaz na záznam automaticky publikuje na vašem Google+ profilu.

Pokud tedy máte světu co říci, směle do toho. Jen mějte na paměti, že za všechno, co se ve vašem vysílání objeví, nesete plnou zodpovědnost. Je také možné, že ke zprovoznění funkce právě pro vás dojde až v následujících dnech či týdnech, Google Hangouts on Air aktivuje uživatelům postupně.