Google spouští v rámci AdWords nový koncept videoreklam

Včera Google oznámil docela velkou novinu pro marketéry. V beta verzi spustil novou službu AdWords for video, která umožňuje snadno umisťovat a spravovat videoreklamy na YouTube a Google Display Network. Dynamický systém založený klasicky na aukcích využívá popularity světové jedničky na poli video platforem (YouTube), stejně jako Google Display Network, která pro změnu dominuje sítím zaměřeným na reklamu (zasahuje 89 % online populace).

Google tvrdí, že tato změna přinese marketérům mnohem snadnější nastavení online video kampaní, umožní jim efektivněji zacílit diváky a získat tak více zhlédnutí. V oficiálním oznámení přímo na stránkách Googlu se dále dozvídáme: „Díky inovativním reklamním formátům a komplexním nástrojům pro zacílení umožňujeme snadno přilákat publikum, které hledáte. Nejlepší na tom je, že platíte pouze, když si diváci vaše video pustí.“

AdWords for video nabízí streamovaný proces nastavení, takže vytvoření reklamy zabere jen polovinu běžného času. Samozřejmostí jsou specifické metriky, které umožňují sledovat výkon kampaní. Zacílení diváků pak lze specifikovat na základě klíčových slov, ale také pomocí kategorií demografických, zájmových, tematických, nebo podle specifických umístění.

Také již zmíněný způsob zpoplatnění je dalším z charakteristických prvků nové služby. YouTube True View totiž umožňuje divákům zvolit si, zda se na nabízenou reklamu chtějí podívat, nebo ne. Díky tomu si reklamu pustí jen ti, které opravdu zajímá. Inzerent následně platí pouze za konkrétní počet zhlédnutí.

Pokud si betu chcete vyzkoušet na vlastní kůži, přihlásit se můžete pomocí jednoduchého formuláře.

 

Via ST