Google Reader a Gmail čeká redesign

Google Reader, rozhodně jeden ze zanedbávanějších produktů společnosti, čekají změny během příštího týdne. Oznámil to na oficiálním blogu produktu softwarový inženýr Alan Green. Změny by svojí povahou měly připomínat i ostatní redesigny z poslední doby, sloužící především ke sjednocení služeb společnosti pod stříšku Google+.

Stejně jako u nich i u Readeru je v plánu hlubší propojení se sociální sítí a implementování některých jejích funkcí. Brzy tak zmizí přátelení se, sledování odkazů a jejich sdílení, náhradou za to do Readeru nově zavítají tolik skloňované Kruhy. Google slibuje, že redesign přinese výsledek „lepší, než co je k dispozici nyní“, přesto ale uživatelům nabídne způsob, jak si svoje stará data při případném opuštění služby vzít s sebou. Více v samotném příspěvku.

Pokud jde o Gmail, zde celkový nádech změn nápadně připomíná to, jak vypadá Google+. K dispozici bude rozhraní, které se samo automaticky přizpůsobí velikosti okna a navíc nabídne několik různých předpřipravených tématických nastavení. Kromě tvaru a velikosti jednotlivých částí stránky budou k tématům jako malý bonus na výběr také fotografie na pozadí. Komunikace byla přepracována tak, aby „se lépe četla a více připomínala běžnou konverzaci“.

Novinek se dočká i vyhledávání v Gmailu, které čeká nový personalizovatelný searchbox.

 

Via GRB, BI