Google představil Play, nové rozhraní pro nákup obsahu

Ať už budete chtít elektronickou knihu, film, písničku, aplikaci nebo hru, místem, kde je všechny seženete, je ode dneška kromě iTunes také Google Play. Jde o novou prodejní platformu Googlu, která nahrazuje všechny dosavadní obdobné platformy jako společné místo pro nákup a konzumaci obsahu – nejde tedy jen o nákup hudby a filmů, přes Google Play je zákazníci budou také poslouchat a sledovat. To všechno v rámci jednoho společného uživatelského rozhraní.

K obsahu v Google Play se bohužel nedostanete nutně kompletně, některé části obchodu budou totiž dostupné jen z některých zemí. Například hudba bude dostupná pouze ze Spojených států, filmy ze Spojených států, Kanady, Velké Británie a Japonska, knihy zase ze Spojených států, Kanady, Velké Británie a Austrálie. Aplikace pro Android budou dostupné v celé řadě zemí a dá se předpokládat, že jde o ty samé, kde fungoval Android Market.

Obsah bude sice možné přehrávat i offline, hlavním způsobem ale bude online konzumace. Díky ní bude možná také speciální forma synchronizace mezi zařízeními – například bude možné film rozkoukat cestou domů na tabletu, doma přehrávání pozastavit a ve stejném místě znovu spustit na stolním počítači.

A Česká republika? Obvyklou odpověď přece znáte…