Google hledá dobrovolné propagátory, Google Guides

Google si dává v poslední době záležet na zpopularizování nového operačního systému postaveném kolem cloudu. Zatímco předevčírem jsme informovali o jeho záměrech cloudový notebook pronajímat (primárně studentům), teď už z jeho blogu víme i to, jakým způsobem chce dále zkušenosti studentů zužitkovávat.

Projekt Google Guides cílí zejména na studenty, kteří se chystají na prázdninovou stáž, a na budoucí absolventy. Ti, kdo mají v oblibě Google aplikace jako Gmail, Docs, Calendar či Google Talk, se mohou stát jakýmisi průvodci (Google Guide) a předávat své znalosti kolegům v budoucím zaměstnání.

Jestli si ale myslíte, že na Google Guides čekají nějaké provize, jste na omylu. Samotný Google tlumočí hlavní výhody potenciálním průvodcům následovně: „Když se staneš Google Guidem, vybavíme tě příslušnými zdroji, abys mohl představit a implementovat Apps na tvém pracovišti. Budeš mít okamžitý vliv na ušetření peněz společnosti a usnadnění komunikace mezi spolupracovníky.“

Zdá se, že Google začíná trochu tlačit na pilu, když za sebe nechá své produkty prodávat mladé nadšené absolventy, kterým z toho neplynou žádné další výhody. Tedy pokud nějaké takové najde. Každopádně, mrkněte na video a svůj názor si utvoříte sami. Potenciální Google Guides se pak mají registrovat zde.

Via TNW