Google Docs mění komentáře na živou diskuzi

Ukazuje se tak, že ani po loňském neúspěchu služby Wave se Google na poli konverzací v reálném čase nevzdává. Tentokrát svou pozornost zaměřil na své nástroje pro online práci s dokumenty, pro něž v tomto duchu připravil zcela novou podobu komentářů.

Možnost diskutovat nad Google Docs v reálném čase již nějakou dobu existuje, nyní je ale celá funkce nesrovnatelně přehlednější a bohatší. Každý komentář lze editovat nebo mazat a je vždy doplněn jménem a fotkou. Jednotlivá vlákna lze také označit jako „resolved“, což je odstraní z prohlíženého dokumentu, ale zároveň lze tuto diskuzi kdykoli znovu otevřít.

Nechybí ani integrace s Gmailem, která umožňuje využívat @mentions. Když v diskuzi nad dokumentem tímto způsobem někoho označíte (např. @info@tyinternety.cz), dostane adresát zprávu přímo do doručené pošty a může reagovat buď v diskuzi, kam ho navede link, nebo odpovědět e-mailem, který se současně v diskuzi zobrazí jako komentář.

Celkové zpracování věrohodně připomíná instantní messenger, který je však umístěný přímo v daném dokumentu. Nový systém komentářů práci s dokumenty nepochybně zpřehlední a zefektivní. Že by Google postavil na dráhu konverzací v reálném čase konečně silného koně?

Via Google