Google chce rozšířit hledání o nabídky práce nebo recepty

Na stole amerického patentového úřadu leží žádost od společnosti Google už od ledna, ale k jejímu oficiálnímu zveřejněné došlo až nedávno. Může jít přitom o předzvěst dalších velkých změn ve vyhledávání. Pokud patent projde, mohli bychom se dočkat vertikálního vyhledávání, které přinese rozšíření vyhledávacího rozhraní o další speciální oblasti včetně nabídek práce, receptů nebo restaurací doplněné o různé užitečné filtry.

Google v současnosti nabízí specifické funkce vyhledávání například pro zprávy nebo v některých zemích i zmíněné recepty. V rámci nového patentu nazvaného Unified Search Interface by všechny podobné funkce byly přesunuty na jedno místo na hlavní stránce vyhledávání. Uživatel by měl mezi jednotlivými vertikálními oblastmi vyhledávání přepínat pomocí drop-down menu.

Podmiňovací způsob je v tomto článku na místě – žádost u patentového úřadu má totiž k reálnému produktu ještě poměrně daleko a není vůbec jisté, zda novinka vůbec světlo světa spatří. Nicméně, jak ukazují obrázky výše, nový patent by mohl značně usnadnit hledání po všech stránkách. Například při hledání volné pozice má mít uživatel možnost filtrovat výsledky vyhledávání i podle data či vzdálenosti od jeho místa bydliště.

Via TNW