Fitsquare vám podle checkinů řekne, zda žijete zdravě

Fitsquare je třeba nejprve propojit s Foursquare, aby se aplikace dostala k vašim checkinům. Z těch potom vytvoří grafiku zachycující pomocí bodového hodnocení, jak je nebo není vaše aktivita zdravá. Aplikace se snaží motivovat pomocí speciálních odznaků, které se za „dobré“ checkiny udělují, a naopak odrazovat od nezdravých aktivit pomocí mínusových bodů. Lze soutěžit s přáteli a sledovat jejich Fitsquare aktivitu i ji komentovat. Dlouhodobě lze svoje úspěchy (či neúspěchy) sledovat převedené do všemožných grafických statistik.

Kromě toho ale aplikace reaguje v reálném čase na všechno, co uživatel udělá. Pokud navštívíte bar, přijde vám email, v němž budete upozorněni několika zápornými body na důsledky toho, co právě děláte, pro vaše zdraví, a Fitsquare vám navíc navrhne návštěvu bazénu nebo posilovny za rohem. Chodíte-li rádi třeba na pizzu nebo do cukrárny na dortíček, možná vám na začátku týdne přijde mailem návrh, jakou jinou zdravější alternativou byste se mohli během následujících sedmi dnů odměnit.

Fitsquare graf zachycující bodové hodnocení

Fitsquare samozřejmě není vhodný pro každého. Například je možné, že nemáte rádi připomínky ke svému chování, ať už od ostatních lidí, nebo od automatizovaných aplikací. Možná také žijete tak nezdravě, že by vás vaše checkiny převedené do bodové podoby jen zbytečně rozrušovaly a stejně byste svoje chování nedokázali nebo nechtěli měnit. Pokud jste ale již přemýšleli o zdravějším životním stylu, hledáte způsoby, jak ho dosáhnout, a používáte Foursquare, mohlo by stát za to dát Fitsquaru šanci.

Via TNW