Facebookový chat nově i přes oficiálního klienta pro Windows

Aplikace samozřejmě umožňuje chatovat s kontakty na Facebooku, to ale není zdaleka všechno. Kromě toho přes ni uživatel může sledovat notifikace, číst a odesílat zprávy a také sledovat, co je nového v jeho News Feedu. Chatování přes Facebook se stalo natolik populárním, že už ho do svých služeb vtělila řada IM programů, například Windows Messenger, Jabber či Miranda.

Představený desktop chat od Facebooku

V těchto programech ale uživatelé mohou obvykle pouze chatovat a nenabízí ostatní funkcionality největší sociální sítě tak, jako právě představená služba. Výhodné pro uživatele bude především to, že budou mít přehled o aktivitě na Facebooku, aniž by jej neustále museli mít otevřený v okně svého prohlížeče.

  • Aplikaci pro Windows 7 lze stáhnout zde. Ostatní verze Windows přibudou během příštích týdnů, pracuje se i na aplikaci pro Mac, jejíž termín stanoven zatím nebyl.

Aplikace byla testována v průběhu listopadu a prosince mezi skupinou vybraných uživatelů. Jeden z nich v té době odkaz pro její stažení zveřejnil, na což Facebook zareagoval jeho zpřístupněním veřejnosti. Na chatu se ale dále pracovalo a vychytávaly se drobnější nedostatky, proto oficiální představení aplikace přišlo až včera, kdy byl Facebook s finální podobou spokojen.

Via TC