Facebookové kredity zdarma brzy vyprší

Facebook přišel s nápadem na rozdávání Credits zdarma před půl rokem, když potřeboval přesvědčit nejen hráče, ale také vývojáře, že se jim vyplatí tuto měnu přijmout za vlastní. Dnes už je ale situace jiná a od léta budou Credits povinné. Navíc se nedá očekávat, že by uživatelé, kteří dosud váhali, začali ve hrách z ničeho nic za volné kredity nakupovat.

Je také otázkou, zda celá kampaň vůbec splnila svůj účel z pohledu vývojářů. Řada z nich sice na facebookovou měnu skutečně přešla, aby nepřišla o nové potencionální hráče vybavené virtuální měnou zdarma, podle některých z nich ale až 70 procent všech nákupů virtuálního zboží tvořily právě volné kredity. A za ty, na rozdíl od běžných kreditů, nedostane vydavatel hry od Facebooku ani cent. Některé hry proto změnily ceny zboží, aby bylo vždy nutné si ještě trochu virtuálních peněz přikoupit.

Majitele nevyužitých Credits bude Facebook upozorňovat prostřednictvím notifikací a reklamních sdělení na homepage. V půlce února veškerá nevyužitá měna nenávratně zmizí.

Via IF