Facebook v červnu přesáhl bilion zobrazených stránek

Facebook poslední dobou válcuje nejrůznější statistiky. Teď se přidává další potěšující číslo pro jeho tvůrce, tentokrát o to prestižnější, že je z dílny samotného úhlavního nepřítele, Googlu.

Nejnovější data od reklamní sítě DoubleClick, která spadá pod Google, ukázala, že Facebook měl v červnu 870 milionů jedinečných návštěvníků, kteří zobrazili celkem přes bilion facebookových stránek. Tento trend se držel i v červenci, kdy měla největší sociální síť 860 milionů jedinečných uživatelů.

Zmíněná čísla přitom přesahují počet registrovaných uživatelů o více než sto milionů. Vzhledem k tomu, že se facebookové stránky zobrazují na předních místech vyhledávání, často je díky tomu navštíví i neuživatelé.

Každý návštěvník v průměru zobrazí na 1 150 facebookových stránek za měsíc, během jediné návštěvy pak neuvěřitelných čtyřicet stránek. Je potřeba dodat, že například při prohlížení fotoalb se zobrazení každé fotky počítá jako zobrazení jedné stránky.

Zdá se tedy, že Facebook je stále na vrcholu. Přesto před pár dny spatřila světlo světa ještě jiná studie, podle které aktivita uživatelů Facebooku naopak klesá.

Via RWW, AF, Mashable