Facebook umožnil majitelům stránek načasovat automatické vkládání příspěvků

Až do nynějška byla automatická publikace příspěvků možná jen s využitím externích aplikací, mezi něž patří třeba nástroje od HootSuite nebo Buddy Media. Ale ačkoliv nyní budou moci načasované publikování příspěvků používat všichni správci stránek, je nepravděpodobné, že by zmíněné nástroje přišly o své uživatele. Obvykle totiž mají i další funkce, kupříkladu publikování na několik sociálních sítí najednou, což Facebook bude imitovat jen velmi těžko.

Načasování příspěvku je možné až na šest měsíců dopředu a nastavit je možné den, hodinu, a pokud jde o minuty, je k dispozici šest variant vždy po deseti minutách. Nelze tedy zvolit časy například 16:15 nebo 18:22. Pro načasování příspěvku použijte před jeho zveřejněním ikonku hodin v levém dolním rohu.

Na první pohled může funkce působit lehké zmatení, nástroj totiž zároveň slouží i ke vkládání příspěvků do historie Timeline. Každý příspěvek tedy můžete kromě okamžitého zveřejnění umístit i do minulosti nebo budoucnosti. Na limit šesti měsíců navíc musíte myslet sami – Facebook vás například nechá vybrat jako datum zveřejnění prosinec 2012, proces pak ale nelze dokončit. Až když si zvolíte listopad, je možné vybrat i konkrétní den a čas.

Všechny naplánované příspěvky lze prostřednictvím přehledu jednoduše upravovat nebo mazat:

Funkce přijde vhod kromě různých výročí třeba tehdy, pokud vaše stránka zaznamenává nejvyšší aktivitu uživatelů v časy, kdy není nikdo, kdo by se o ni mohl starat. To může být například v pozdních večerních hodinách nebo během víkendu.

Via IF