Facebook testuje placení kredity i „venku“ na webu

Během testu budou Facebook Credits na webu GameHouse jako platební metoda hned ve dvou hrách. Facebook bude vyhodnocovat poptávku po placení s nimi a na základě toho by se měl rozhodnout, zda bude test rozšířen i na další hry a weby. Vše bude samozřejmě probíhat propojením s Facebook účtem uživatele.

Trochu zarážející ovšem je, že uživatel, který se do hry rovnou připojí prostřednictvím svých přihlašovacích údajů z největší sociální sítě, nebude mít na výběr ostatní platební metody, jako elektronické platební karty či PayPal (jinak hlavní metody placení na GameHouse). Oficiálně Facebook exkluzivitu v rámci testu nevyžaduje, jde tak zdá se o samostatné rozhodnutí GameHouse. Přesto tato okolnost může výsledky testu výrazně pokřivit oproti situaci, kdy by všem uživatelům bylo volně na výběr placení všemi metodami.

Pokud by se Facebooku podařilo s kredity prorazit i mimo jeho vlastní doménu, rozhodně by mu to přineslo významný zdroj dalších příjmů. Získal by tak svůj tradiční třicetiprocentní podíl i z plateb za virtuální zboží probíhajících napříč webem. Zvýšené používání Credits by zase mohlo přilákat další developery.

Via IF