Facebook spustil speciální stránku pro letní olympiádu

Facebook spuštění olympijské stránky oznámil prostřednictvím tiskové zprávy. „Během této olympiády má každý příběh potenciál, aby byl slyšet. Na Facebooku mohou mít všichni atleti publikum a každý fanoušek může sledovat, co jeho hrdinové dělají, podpořit je, povzbudit je a sdílet jejich příběhy se světem,“ uvedla stránku Joanna Shields z Facebooku.

Stránka je rozdělena do tří sekcí a umožňuje přehledné vyhledávání mezi přibližně dvěma stovkami sportovců, šedesáti národními týmy a pětadvaceti sporty. V dohledné době mají přibýt i stránky médií a sponzorů. Kliknutím na kteroukoliv ikonu se uživatel okamžitě stane fanouškem, jen s výjimkou malého odkazu „Zobrazit stránku“. Pořadí se zřejmě řídí také podle lokace, nám se na prvním místě nabídly stránky Českého olympijského týmu.

„Olympijské hry propojují fanoušky s pamětihodnými sportovními událostmi a momenty více než století, nejprve na stadionech, poté skrze televizi a nyní v sociálních médiích. Má smysl fanouškům přinášet nejlepší zážitek, jaký můžeme, a toto budou první opravdu sociální hry. Jsem si jistý, že prostřednictvím Facebooku a všech našich dalších sociálně mediálních kanálů dokážeme přinést nový rozměr her pro nové publikum,“ prohlásil Mark Adams z Mezinárodního olympijského výboru.

Podobnou stránku nabízejí na webu i samotní pořadatelé her. Omezuje se sice jen na sportovce, na druhou stranu ale zahrnuje i další sociální sítě mimo Facebooku, zejména Twitter.