Facebook prý připravuje rozsáhlou hudební službu

Om Malik ze serveru GigaOm přišel s informacemi o tom, že Facebook hodlá chystanou hudební službu spustit na developerské konferenci f8 v srpnu tohoto roku a to ne s jedním, ale hned několika partnery. Mezi nimi je prozatím jisté jen švédské Spotify, určitě ale ještě přibudou další. Hudba bude mít vlastní záložku mezi aplikacemi nazvanou jak jinak než „Music“. Kliknutím na ní se objeví Music Dashboard, tedy jakýsi zastřešující ovládací panel hudebního modulu.

Zde by se měla zobrazovat celá řada informací. Kromě všech písniček, které si uživatel poslední dobou přehrával přes některou z partnerských služeb, se zde zobrazí jeho dlouhodobě nejoblíbenější, dlouhodobě nejoblíbenější písničky a alba přátel, zda přátelé poslouchali doporučené písničky, písničky doporučené od přátel, písničky, které přátelé poslouchali naposledy a v rámci funkce „Happening Now“, o níž jsme nedávno psali, dokonce i to, co přátelé poslouchají právě teď.

Kromě toho by se v místech, kde nyní je ikonka pro chat, mělo zobrazovat tlačítko Play. Když na něj uživatel najede kurzorem, objeví se mu rychlá nabídka pro ovládání hudební služby.

Via GO