Facebook představil novou podobu profilů

O nové podobě profilů nás Facebook informoval tímto příspěvkem na svém blogu. Pokud by vás snad zaujala, není nic jednoduššího, než si ji hned nainstalovat na profil. Pokud tak neučiníte, změnám se stejně nevyhnete, na novou podobu budou všechny profily převedeny automaticky zhruba do měsíce.

Na vrcholu nového profilu bude jakýsi souhrn základních informací o uživateli, doplněný posledními několika fotografiemi, na kterých je otagovaný. Pokud jste tyto informace Facebooku sdělili, dozví se o vás vaši přátelé odkud jste, kde pracujete, co jste studovali, zda jste ve vztahu a s kým a kdy jste se narodili.

Navigační bar, na který jsme byli zvyklí na vrcholu profilové stránky a přes nějž jsme se mohli dostat na zeď, fotografie, záliby či osobní info o uživateli, se přesunul v podobě sloupečkového menu pod profilovou fotografii. To je asi vůbec nejméně povedená změna v novém profilu a zcela jistě mezi uživateli vyvolá vlnu nevole, jako jsme ostatně u podobných změn na největší sociální síti zvyklí.

Nová podoba profilu na Facebooku

Po straně pod tímto menu je sloupeček přátel. Profilové fotografie se zvětšily a jsou po jedné pod sebou, přátel se zobrazuje celkem deset, vybraných náhodně. Pokud máte přidanou i rodinu, bude se zobrazovat dole pod přáteli. Naopak aktuální partner se bude zobrazovat nad nimi.

Změny prodělala i stránka osobních informací, kde se opět na vrcholku profilu zobrazuje souhrn základních informací s posledními fotografiemi.

Via TNW