Facebook oprášil původní účel, přináší Skupiny pro školy

Říkáte si, že tohle tu už jednou bylo? Máte pravdu, velmi podobný koncept stál už u samotného zrodu Facebooku a ten se jej teď zřejmě rozhodl oživit. Groups for Schools, česky Skupiny pro školy, oznámil včera inženýr Michael Novati. Na základě aktivního školního e-mailu vyhledá Facebook studentům nejrůznější skupiny, které jsou na jejich vysokou školu napojeny.

Díky tomu budete moci například diskutovat o konkrétních předmětech se svými spolužáky, vyměňovat si fotky se spolubydlícími z koleje nebo organizovat společné akce. V podstatě to, co na sociální síti už teď děláme všichni, jen v kontextu konkrétní univerzity. Skupiny pro školy budou postupně spouštěny pro univerzity po celém světě. Jak je na tom právě vaše škola, se můžete podívat na facebookových stránkách služby.

Jak ukazuje obrázek, do vyhledávacího políčka stačí zadat název vaší univerzity. Následně se rozbalí nabídka Facebooku známých zařízení s podobným názvem, z nichž jen vyberete to správné. Zatím se vám s nejvyšší pravděpodobností ukáže toto okno:

Chcete-li dostat upozornění, až budou Skupiny pro školy pro vaši univerzitu zpřístupněny, zadejte zde svůj školní e-mail.