Facebook láká na kredity: k jednomu koupenému čtyři zdarma

Ze všech uživatelů Facebooku, kteří sociální hry hrají, za Facebook Credits utrácí jen asi 5 procent. Protože Facebook má z každého obchodu za Credits podíl 30 procent, zúročilo by se zvýšení tohoto počtu nejen tvůrcům her, ale i sociální síti. I proto přišel Facebook s novou nabídkou, která je zaměřena na nákup Credits pomocí platební karty a přes PayPal.

Nabídka se týká jen vytipovaných uživatelů, vesměs těch, kteří si Facebook Credits ještě nikdy nekoupili. Těm bude dostupná dvěma způsoby. Prvním je možnost, že zachytí speciální reklamu Facebooku na tuto nabídku, přes níž se k jejímu provedení budou moci prokliknout. Druhou možností budou nabídkové stránky od TrialPay a DealSpot, které mohou developeři do svých her implementovat, a také to často dělají.

Akce na podporu prodeje Credits v rámci stránky s nabídkami

V obou případech budou uživatelé muset registrovat buď svůj PayPal účet nebo kreditní kartu, při následném nákupu obdrží za cenu 1 dolar hned 50 Facebook Credits (místo klasických 10 kreditů). Další nákupy již budou probíhat normálně. Pro neamerické uživatele bude cena vyjádřena v jejich domácí měně, nabídka je platná po celém světě.

Dá se očekávat, že nabídka bude také vodou na mlýn podvodníkům, kteří právě na kredity zdarma často lákají.

Via FB