Facebook i Google si brousí zuby na Skype

Velikáni Facebook a Google projevili otevřený zájem o videokonferenční službu Skype poté, co Skype odložil svůj záměr vstoupit na burzu až na druhou polovinu letošního roku. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na své důvěryhodné zdroje. Hodnota Skype je přitom aktuálně odhadována na tři až čtyři miliardy dolarů.

Mark Zuckerberg začal údajně se zástupci Skypu vyjednávat hned o dvou variantách – buď by chtěl službu zcela odkoupit, nebo rozjet spolupráci ve formě joint venture. Facebook si není se Skypem nijak cizí, poslední softwarová verze Skype 5.0 pro Windows vydaná na podzim loňského roku obsahuje významnou facebookovou integraci. Navíc zájmy Facebooku jsou na tomto poli více než jasné – konečně by mohl přidat plnohodnotný video a audio chat ke svému primitivnímu instantnímu messengerovi.

Druhý nabízející, Google, se podle zdrojů agentury Reuters zajímá především o možnost spolupracovat se Skypem jako joint venture. Nicméně Google už má svou vlastní chatovací službu nazvanou Google Chat. Jak spekuluje Business Insider, možná tedy jen chce zabránit svému rivalovi, aby získal hodnotnou kořist v podobě oblíbeného Skypu.

Via Reuters, Mashable