Facebook chce vstoupit na burzu 17. května

Zpráva je v souladu s dřívějšími dohady o třetím květnovém týdnu, prozatím ale realizace plánu záleží na zmíněné komisi. V případě, že by jí podání Facebooku nepřipadalo úplné, může květnový vstup na burzu zhatit a přimět společnost k doplnění nedostatků. Zprávu přinesl TechCrunch s odvoláním na několik zdrojů blízkých společnosti.

The New York Times zase informovaly o tom, že v rámci akvizičních jednání Facebooku s Instagramem se hovořilo o tržním ocenění největší sociální sítě v hodnotě 104 miliard dolarů. Otázku prý nadhodil šéf Instagramu Kevin Systrom. Podle zdrojů NYT byla miliardová akvizice Instagramu pokryta z 30 procent hotovostí a ze 70 procent akciemi Facebooku, které největší sociální síť prý interně (a také pro účely akvizice) cenila na 30 dolarů za kus.

Ocenění 104 miliard přitom odpovídá mnohem vyšší ceně za akcii, 40 dolarům. Za tuto cenu se akcie Facebooku prodávaly před nedávným ukončením obchodování v neveřejných aukcích pro investory. Pokud by ocenění pro vstup na burzu skutečně činilo oněch 40 dolarů, polepšili by si bývalí majitelé Instagramu o 10 dolarů na každé akcii, kterou od Facebooku v rámci akvizice dostali. Není proto divu, že je ocenění pro vstup na burzu zajímalo. Právě toto vyšší ocenění pro vstup na burzu mohlo podle NYT být zlomovým argumentem pro uskutečnění akvizice.