Facebook chce s Timeline vědět všechno a o všech

Přišlo by vám divné si na Facebook psát o své první puse, jakými nemocemi jste ve svém životě prošli či o tom, kde máte piercing nebo tetování? Přesně takové informace o vás totiž Facebook bude brzy chtít vědět. Tedy, samozřejmě nepovinně, o to příměji se vás na ně ale bude největší sociální síť ptát.

Interface pro vkládání životních událostí do nadcházející funkce Timeline

Na výše zobrazenou nabídku se dostanete kliknutím na tlačítko „Life Events“. V pěti tematických kapitolách, jimiž jsou Práce a vzdělání, Rodina a vztahy, Bydlení, Zdraví a Milníky a zkušenosti, budou další podnabídky různých životních událostí a zážitků, které budete moci vyplnit. Kromě jiného si budete moci udělat například detailní seznam toho, jakými nemocemi jste si prošli a kdy. Nikdo vás k vyplnění čehokoliv nebude nutit, dobře viditelnou možnost vše na sebe Facebooku prásknout ale samozřejmě dostanete.

U všech položek bude možné nastavit viditelnost stejně, jako například u sdílených statusů, jednou z možností tak bude i to, že údaje uvidí jen samotný uživatel. Otázkou zůstává, co s údaji provede Facebook a proč by uživatelé měli chtít podobné soukromé inforace říkat zrovna jemu, a ne si je raději sepsat hezky doma a jenom sami pro sebe. Když už by tedy jednou měli neodolatelné nutkání si je vůbec sepisovat. Přesto nepochybujeme, že hozenou rukavici leckterý uživatel zvedne a svůj život Zuckerbergovi od A až do Z popíše.

Via TNW