Emotional Breakdown ukáže náladu vaší homepage

Služba The Emotional Breakdown vznikla v průběhu víkendového Photo Hack Day v New Yorku minulý týden. Její tvůrci, Andy Mangold a Anthony Mattox (mrkněte případně i na jejich web), použili Google Charts API ke tvorbě grafů a API pro rozpoznávání obličejů a emocí od Face.com. „Je velmi zajímavé, jak Face.com přišli se způsobem, jak kvantifikovat výrazy obličeje, které jsou jinak něčím velmi kvalitativním,“ prohlásil Mangold.

Při rychlém prozkoušení služby se ukázalo třeba to, že dnešní domovská stránka iDnes.cz (63 procent veselých obličejů a 10 procent naštvaných) je o poznání veselejší než aktuální homepage iHned.cz (36 procent veselých, 18 procent naštvaných a 9 procent smutných). Zdá se také, že rozpoznávání emocí funguje celkem spolehlivě, na naší vlastní domovské stránce nástroj správně zhodntil náladu obou lidských tváří (jedna neutrální a jedna veselá) a nenechal se zmást ani obrázkem polidštěné lamy.

V rámci Photo Hack Day ale vznikly i další služby na podobném principu využívající API Face.com. Například Facialytics, která analyzuje reakce lidí na videu – praktický příklad si můžete vyzkoušet zde.

Via Mashable