Egyptská vláda kvůli nepokojům blokuje Twitter

Bylo tomu tak v Tunisku, a stalo se to již několikrát předtím. Sociální sítě jsou jedním z oblíbených nástrojů revolucionářů, kterak zkoordinovat společnou akci většího počtu osob. Služby jako Facebook a Twitter jsou přitom v tomto ohledu velmi praktickou a účinnou zbraní již ze své podstaty.

Stejný scénář se opakuje i v Egyptě, kde v návaznosti na Tuniskou revoluci také probíhají nepokoje. Ty, alespoň co se týká sociálních sítí, vyvrcholily včera, když vláda zablokovala v zemi používání Twitteru, přes nějž si demonstranti kromě jiného sdíleli fotografie a videa ze svých akcí.

Zatímco někteří využívají Twitter přes proxy ze sousedních zemí, ostatní se uchýlili k Facebooku. Na něm vzniklo několik stránek, například tato, kde lze nepokoje sledovat takříkajíc v přímém přenosu. Podle Christian Science Monitor jedna ze stránek souvisejících s prostesty má až 90 tisíc fanoušků.

Protestujících by dle některých zpráv mělo být až 100 tisíc, podle jiných se ale zdá, že ve skutečnosti jejich počet tohoto čísla nedosahuje.

Via Mashable, RRW