Další zprávy o nové sociální síti od Googlu

Na prosakující zprávy, podle nichž Google údajně chystá konkurenta pro Facebook s názvem Google Me, jsme upozornili již před několika dny. Google zatím dělá mrtvého brouka a zdráhá se vydat jakékoli oficiální prohlášení.  Benzín do ohně spekulací tak místo něj přilil Adam D´Angelo, když na serveru Quora následovně odpověděl na dotaz týkající se záhadné služby:

„Nejsou to jen klepy, jde o skutečný projekt. Je tam velké množství lidí, kteří na něm pracují. Jsem si tím naprosto jistý. Oni (Google) si uvědomili, že Buzz nestačí a že potřebují vybudovat komplexní, prvotřídní sociální síť. Jako výchozí model přitom zvolili Facebook. Na rozdíl od předchozích pokusů (minimálně před Buzzem), je toto pro Google projekt s vysokou prioritou.“

D´Angelo však zároveň ihned dodal, že Google má velké obavy o budoucnost celého projektu, protože jím předvídané a očekávané zastavení růstu počtu uživatelů Facebooku stále nepřichází. Je také pravdou, že Google zatím nikdy nezaznamenal výraznější úspěch pokud jde o oblast sociálních sítí (Buzz, Orkut).

D´Angelova slova navíc napovídají, že stejně jako byl Buzz poměrně věrnou kopií Twitteru, má být Google Me obdobnou napodobeninou Facebooku. Bude-li tomu skutečně tak, má před sebou Google velmi strmou a nejistou cestu na vrchol, kde v tuto chvíli majestátně dominuje prozatím neporazitelný Facebook. Jestli Google uspěje proti takto zavedené konkurenci, se teprve uvidí. Jedno je však jisté – pokud zklame i tentokrát, Facebook svou pozici jedině posílí.

Via Mashable