Cyber Monday se nevyhne ani Česku, padnou rekordní tržby

Podle dat od internetového srovnávače cen zboží Srovname.cz letošní vánoční tržby českých internetových obchodníků zaznamenají svůj absolutní vrchol právě během tzv. Cyber Monday v pondělí 12. prosince. Přibližně sedminásobný nárůst běžných průměrných denních tržeb na internetu bude znamenat rekordních 650 milionů korun v jediném dni.

Celkové letošní tržby internetových obchodníků jsou odhadovány na 35 až 37 miliard korun. Při rozhodování zákazníků internetových obchodů o volbě možnosti dopravy nakoupeného zboží bude v předvánočním období vedle ceny hrát hlavní roli zejména čas dodání zboží. Tabulka níže ukazuje přehled možností a nejzazší termíny pro objednávky vánočních dárků na příkladu několika velkých tuzemských internetových obchodů.

Například přepravní společnost FedEx očekává, že 12. prosince odbaví globálně 17 milionů zásilek, což je dvojnásobek ve srovnání s průměrným dnem. Mezi posledním týdnem listopadu a Vánoci to má být celkem více než 260 miliónů zásilek. V Evropě, na Blízkém východě, na Indickém subkontinentu a v Africe (region EMEA) by mělo být nejnáročnějším dnem pro zásilky odcházející z tohoto regionu úterý 20. prosince. O den dříve, 19. prosince, zase nastane špička pro zásilky směřující do tohoto regionu.