Coldplay zítra večer zahrají živě na YouTube

Skupina Coldplay vystoupí naživo ve španělském Madridu v rámci projektu “American Express Unstage”, který spojuje umělce z hudebního světa se známými filmovými režiséry. Koncert bude živě vysílán ve středu 26. října od 22:00 hodin našeho času přes oficiální YouTube kanál skupiny. Režie se zhostí známý fotograf a také režisér Anton Corbijn, který v minulosti spolupracoval na tvorbě klipů kapel Depeche Mode nebo R.E.M. Kapela vystoupí dva dny poté, co se na pultech objeví její nová deska s názvem MYLO XYLOTO.

Téměř po pětileté pauze měla v rámci českého YouTube svou premiéru také česká kapela Hraczki. Ta využila potenciál YouTube kanálu a zajímavým způsobem ho integrovala přímo do svého videoklipu k písni Jazz duní a soul, kterou podpořilo 40 českých a slovenských osobností hudebního světa. Klip, který měl premiéru právě na YouTube, mohou fanoušci zhlédnout, ohodnotit, okomentovat nebo dál sdílet přímo z kanálu kapely Hraczki.

„Samotná forma klipu přímo vybízela k takovému zpracování. Budeme s napětím sledovat, jestli dosáhneme takového přehrání, jaké jsme si dopřáli v samotném klipu,“ říká kapela.