Co se stane s účtem na Twitteru po vaší smrti?

Facebook se již před časem začal velmi vážně zabývat novou strategií ve vztahu k zemřelým uživatelům a v tuto chvíli umožňuje účet po zemřelé osobě buď zcela vymazat, nebo jej tak zvaně „memorializovat“ (viz náš dřívější článek). Stejně tak i pozůstalí po uživateli Twitteru mají nyní kontaktovat administrátory společnosti a domluvit se s nimi buď na úplném vymazání účtu, nebo trvalém zálohování veřejných tweetů daného jedince.

Před vymazáním či zálohováním účtu bude Twitter (stejně jako Facebook) žádat pozůstalé o nějaký důkaz, že uživatel již skutečně nežije. Pokud však budou chtít pozůstalí získat přístup k samotnému účtu (například, aby na něj umístili oznámení o úmrtí), pak musejí disponovat přihlašovacími údaji. Ty jim administrátoři Twitteru z pochopitelných důvodů sdělit nemohou.

Podobně jako se u Facebooku memorializované účty nezobrazují ve vyhledáváních, Twitter nebude zálohované účty navrhovat dalším uživatelům k následování. Zatím však není jasné, zda běžný uživatel pozná, že majitel účtu již nežije, ani zda bude možné takový účet vůbec prohlížet či následovat.

Ještě připomeneme, že od dubna je na světě také fascinující start-up Entrustet, kde si můžete posmrtnou správu své virtuální osobnosti dopředu naplánovat.

Via Mashable