Čína už měsíčně aktivuje nejvíc iOS a Android přístrojů na světě

Flurry k nové studii využilo všechna svá data čítající přes miliardu přístupů k mobilním aplikacím denně, a to v celkem 160 tisících aplikacích od 60 tisíc tvůrců. Pokud jde o využívání těchto mobilních aplikací, stojí za speciální povšimnutí nejlidnatější země světa, Čína. Ta je nejen celosvětovou dvojkou (po Spojených státech), ale hlavně má v počtu přístupů bezkonkurenčně nejrychlejší nárůst, skoro dvojnásobný oproti druhé Argentině. Teprve před rokem přitom Čína byla celosvětově na sedmém místě, což její ohromný růst a hlavně potenciál jen podtrhuje.

Meziroční růst počtu přístupů za první čtvrtletí 2011 vs. 2012

Za jeden přístup se považuje spuštění aplikace a její následné používání až do chvíle, než ji uživatel zase opustí. Tabulka uvádí meziroční nárůst v počtu přístupů mezi prvním čtvrtletím loňského a letošního roku, posledních deset březnových dní Flurry odhadlo na základě současného vývoje.

V celkovém počtu přístupů ovšem stále s velkým náskokem vedou Spojené státy, přestože se jejich odstup oproti zbytku světa meziročně snížil o deset procent. USA mají stále o polovinu více přístupů než ostatní země v top 10 dohromady:

Poměrná část z celkového počtu přístupů v USA oproti zbytku světa

Růst využívání aplikací je sice zajímavou záležitostí, snad ještě výmluvnější ale je graf, který zachycuje srovnání množství nově aktivovaných chytrých telefonů s Androidem a iOS mezi Čínou a USA. Procenta udávají, jakou část z celosvětově nově aktivovaných přístrojů s oběma operačními systémy mají země na svědomí. Jak je vidět, čínský růst významně zrychlil ve druhé polovině loňského roku a Čína předhonila Spojené státy letos v únoru.

Nově aktivované přístroje na bázi Androidu a iOS v Číně a USA

Pro doplnění pak lze přidat informaci Flurry z prosince minulého roku, podle níž (v té době) bylo v Číně zhruba 120 milionů potenciálních kupujících chytrých telefonů, kteří ještě žádný nevlastnili. Potenciál čínského mobilního trhu tedy zůstává obrovský.

Via Flurry