Čím se liší uživatelé iOS, Androidu a Blackberry

Majitelé přístrojů Apple a RIM mají v průměru velmi podobné příjmy, 83 tisíc dolarů ročně u iOS vs. 84 tisíc dolarů ročně u Blackberry, je mezi nimi ovšem jeden důležitý rozdíl. Přístroje Blackberry jsou totiž mnohem oblíběnější u podnikatelů a manažerů, což mimo jiné vysvětluje, proč majitelé Blackberry na svých telefonech méně hrají (64 procent jich stáhlo herní aplikaci vs. 79,5 procenta u Androidu a 82 procent u iPhonu) a celkově stahují méně aplikací. Naopak ale tato skupina prý častěji používá chytré telefony k plnění pracovních úkolů.

Poměr uživatelů stahujících a nestahujících aplikace podle typu chytrého telefonu

Jaké typy aplikací stahují uživatelé chytrých telefonů?

V průměru je u uživatelů chytrých telefonů vyšší šance, že tento rok přistoupí k nějakému velkému nepravidelnému výdaji, ať již se jedná o automobil, cestování nebo nákup technologií. U majitelů Blackberry byla nejvyšší šance na nákup automobilu, u majitelů iPhonu na nákup počítače.

Pokud jde o vývoj trhu, přístroje s Androidem stále posilují a eMarketer předpokládá, že do roku 2013 bude 42 procent Američanů vlastnících smartphone patřit do této kategorie (v současnosti to je 37 procent). Pomalu roste i Apple, zhruba o procento ročně (29 procent nyní, 32 procent v roce 2013). Naopak nejvíce ztrácí RIM a Microsoft.

Via eM