Český YouTube Fest už přilákal 300 klipů

První virtuální YouTube festival svého druhu jsme vám představili před nějakými dvěma týdny a jeho uzávěrka se pomalu blíží. Hudebníci mohou svůj videoklip s českým textem na kanál Českého YouTube Festu youtube.cz/ceskyfest nahrát až do příští neděle. Ke včerejšku bylo posláno 288 klipů, přímo na YouTube se jich zatím objevila asi stovka – organizátoři nejdříve musí každý posoudit podle toho, zda splňuje soutěžní podmínky (trvání do 5 minut, český text, věk autora nad 18 let).

Kanál festivalu dosud zhlédlo přes 80 tisíc návštěvníků a má 230 odběratelů, v prvním týdnu po spuštění byl na 9. místě v návštěvnosti v České republice. S koncem příštího týdne se kanál uzavře a bude na členech odborné poroty, aby vybrali devítku nejlepších interpretů do finále. Toho nejlepšího z nich pak ohodnotí samotní uživatelé YouTube hlasováním. Vítěz získá možnost zahrát si na třech letních festivalech a vlastní podzimní turné.

Projekt Český YouTube Fest je první virtuální YouTube festival tohoto typu, který odstartoval právě v České republice. Byl zorganizován hudebním magazínem iREPORT a (poněkud překvapivě) Ochranným svazem autorským ve spolupráci s českým Googlem.