Český a slovenský Twitter právě překonal 100 tisíc uživatelů

Při pohledu na nejpopulárnější hashtagy posledních dnů je jasné, že Twitteru v obou zemích dominuje hokej za přispění doktora Ratha a tradiční dvojice #fail a #lol. Kromě společného postupu do semifinále ale můžeme slavit i jedno významné jubileum…

Není ovšem úplně jasno v tom, od kdy vlastně počátek Twitteru v našich zemích datovat. Za nejstarší účet je podle Klaboseni.cz označován @maestorm založený 29. dubna 2006, samotný Twitter byl ale spuštěn až v červenci, byť existoval už v březnu. Na druhém místě je bratislavský Brazilec @splash z 31. července 2006 a třetím kmetem je @kahi, počítající svou existenci od 27. října téhož roku.

Brazílie a cizinci obecně ostatně mají své zastoupení i v žebříčku nejsledovanějších účtů, o Tchecas do Brasil jsme se mimochodem rozepsali už v článku Králové internetu. Česká digitální stopa v roce 2011.

Jistě vám není třeba připomínat, že na Klaboseni.cz najdete také žebříčky nejukecanějších účtů, nejvlivnějších uživatelů a další data, jejichž nasáváním můžete pokoření federativní stotisícovky oslavit.