Celebrity budou poprvé číst divadelní hru živě na YouTube

Možná jste už slyšeli, že v roce 2008 se podařilo v Kalifornii protlačit jako dodatek ústavy zákaz sňatků osob stejného pohlaví. Dodatek nazvaný Proposition 8 byl počátkem vášnivého soudního procesu, který se úzce dotýkal všeobecných práv menšin. Celý soudní proces probíhal pro kamery za zavřenými dveřmi, což bylo trnem v oku pro oskarového scénáristu filmu Milk Dustina Lance Blacka. Na protest proti této cenzuře se rozhodl kontroverzní látky zhostit a o Proposition 8 napsal divadelní hru 8.

Hry 8 se ujala Americká nadace pro rovná práva (AFER) a ve spolupráci s Robem Reinerem připravila ojedinělou akci. Aby svět upozornili na potřebu rovnoprávnosti v oblasti sňatků a partnerství, oslovili největší světové filmové hvězdy, zda se zúčastní veřejného předčítání hry. A nebude to jen tak ledajaké předčítání, vše bude přenášeno živě na kanále AFER na YouTube.

Svou účast přislíbili Brad Pitt, George Clooney, Martin Sheen, Kevin Bacon, Jane Lynch, Matthew Morrison, Jamie Lee Curtis a další známé tváře. Show bude vysílána již tuto sobotu v 19:45 pacifického času, tedy v neděli ve 4:30 ráno pro nás. Moderátor Reiner láká potenciální diváky větou: „Zastánci Prop 8 se stále snaží skrývat, co se u soudu stalo, takže my uděláme přesný opak – budeme to vysílat do celého světa.“

Via ST