Blog Googlu si loni přečetlo téměř 20 milionů lidí

V součtu všech publikovaných článků byla podle Googlu nejžhavějším tématem jeho nová sociální síť Google+, o které toho lidé přečetli vůbec nejvíc. Druhé se umístily zjednodušené a přehlednější služby Googlu, na nichž se minulý rok pracovalo, a trojici nejúspěšnějších témat uzavírají posty o kvalitě vyhledávání.

Jako nejčtenější příspěvek nicméně loni vyčníval jeden, který se ani jednoho z těchto tří okruhů netýká. Připomenutí 10. výročí útoků z 11. září vygenerovalo přes 1,7 milionu zobrazení a dostalo se na skoro dvojnásobek oproti druhému oznámení o startu Google+ (to mělo těsně přes 900 tisíc).

Třetím nejčtenějším příspěvkem na Google blogu byl poněkud kontroverzní článek o tom, že Bing používá výsledky Googlu, do pětice nejlepších se vešla ještě akvizice Motorola Mobility a unifikace a propojení uživatelského rozhraní různých služeb společnosti. Že mezi dalšími zajímavými tématy byly také hry na Google+ či změna na pozici nejvyššího šéfa Googlu zjistíte kde jinde než na onom blogu, kde v souhrnném příspěvku za rok 2011 společnost poctivě vypsala několik desítek témat i s příslušnými odkazy.

A pokud vás zajímá, co můžeme od Googlu čekat v příštím roce, server Google Operating System dal dohromady tradiční vyčerpávající přehled 22 více či méně pravděpodobných scénářů.

Via Google