Biografie Steva Jobse ještě není napsaná a už je z ní bestseller

Knižní biografie Steva Jobse, na které spoluzakladatel a výkonný ředitel Applu sám spolupracoval, patří k nejočekávanějším knihám příštího roku. Oficiální vydání knihy je naplánované na 6. března 2012. Už teď je ale možné si na Amazonu tuto více než čtyřsetstránkovou biografii výhodně předobjednat – a to jak v tradiční knižní podobě (16,50 dolaru), tak v elektronické verzi pro Kindle (14,99 dolaru). Po uvedení bude stát kniha 30 dolarů, tedy přibližně dvakrát tolik.

Během pouhých dvou dní od zveřejnění této nabídky na serveru Amazon se kniha zařadila mezi 15 nejprodávanějších knih vůbec. V kategoriích „biografie profesionálů z byznysu“, „technologie“ a „biografie a historie“ žebříčky prodejnosti dokonce vede.

Sepsání Jobsovy biografie se zhostil Walter Isaacson, autor několika úspěšných životopisných děl (Benjamin Franklin, Henry Kissinger, Albert Einstein). Na své poslední knize věnované tváři Applu pracoval od roku 2009 a během té doby vyzpovídal jak Jobse samotného, tak jeho rodinu či kolegy.

Rozhodnutí Steva Jobse spolupracovat na vlastní biografii je o to více zajímavé, že si svůj soukromý život vždy pečlivě střežil. Jak připomíná server Mashable, mnoho střípků z jeho života už patří k jakémusi kulturnímu duchu naší doby, mimo jiné díky knihám jako Fire in the Valley, The Little Kingdom nebo iCon: Steve Jobs. Novinka iSteve: Kniha Jobse je ale první autorizovanou Jobsovou biografií a o to nedočkavěji na ni všichni čekají.

Via Mashable, CNET