Bing bude zobrazovat hesla z Encyclopaedia Britannica

Je tomu pouhých pár měsíců, kdy se Encyclopaedia Britannica, jedna z nejstarších a nejtradičnějších encyklopedií lidstva, rozhodla pod tlakem internetu odstoupit od tištěné papírové verze a své znalosti již veřejnosti nadále zprostředkovávat pouze prostřednictvím webové stránky. K tomuto kroku ovšem přistoupila relativně pozdě, takže masové návštěvnosti se prozatím rozhodně obávat nemusí, většina internetových uživatelů už je totiž lety používání navyklá na Wikipedii.

To ale ani náhodou neznamená, že by si Britannica své místo na slunci nezasloužila. Obrovskou výhodou této encyklopedie je fakt, že je stále tvořena tradičním způsobem, tedy že hesla v ní tvoří špičkoví odborníci a profesionálové daných oborů. Pro encyklopedii bude v tomto směru rozhodně posilou a zviditelněním nové partnerství s Bingem, díky němuž se její hesla budou na korespondující dotazy objevovat na prominentních místech v tomto vyhledávači.

Přímo z vyhledávání uživatelé uvidí obrázek a několik nejdůležitějších údajů, na zbytek hesla se budou moci snadno prokliknout. Pro Bing pak partnerství bezpochyby přinese další posílení kvality jeho výsledků, které potřebuje, aby měl šanci dotáhnout Google a jeho o deset let zkušeností lepší vyhledávání.

Via Bing