Automatické překládání mailů míří do Gmailu naostro

U funkce bude několik způsobů, jak ji využít. Předně, u každého e-mailu v cizím jazyce uživatel najde tlačítko Přeložit, s jehož pomocí může text okamžitě převést do svojí mateřštiny. Pro případ, že by se toto tlačítko z nějakého důvodu neobjevilo, je možnost e-mail přeložit také v menu Gmailu vedle tlačítka Odpovědět.

Protože některé jazyky budou uživatelé ovládat a o překlad stát nebudou, zatímco u jiných budou chtít e-maily mít přeložené rovnou a bez klikání, existuje i možnost automatického překládání, respektive nepřekládání. Možnost automatického překládání spočívá v tom, že e-maily u zvolených jazyků budou přeložené rovnou, aniž by uživatel musel dál cokoliv dělat. Naopak možnost automatického nepřekládání tlačítko Přeložit u zvolených jazyků úplně odstraní.

Kromě automatických překladů jde do ostrého provozu také drobná změna záhlaví Gmailu na tabech v prohlížeči, kde nyní bude první počet nových zpráv. Text v záhlaví tabu tak bude vypadat „Inbox (20) – user@example.com – Gmail“ místo dosavadního „Gmail – Inbox (20) – user@example.com”. Díky tomu uživatel vždy uvidí počet aktuálně přijatých mailů, i když bude mít v prohlížeči otevřeno velké množství záložek. Další novinkou, která opouští Labs do ostrého provozu, se stala možnost ztlumení „hlučných“ e-mailových vláken.

Via Google