Aukro má vlastní platební systém pro platby v reálném čase

Nová služba určená k úhradě Aukro poplatků integruje platby kreditními kartami i některé online platby (ePlatba od Raifeissen banky, mPeníze od mBank a MojePlatba od Komerční banky). Sami zástupci Aukra za největší výhody nového platebního systému označují rychlost, jednoduchost a bezpečnost. „Převod peněžních prostředků probíhá v reálném čase a vy tak máte prostředky během chvíle na svém Aukro účtu,“ stojí v oficiálním prohlášení.

K využití některého z uvedených platebních kanálů stačí mít aktivované internetové bankovnictví. V sekci účty pod svým Aukro účtem pak uživatel zvolí aktuální zůstatek a platbu, zadá částku k úhradě a klikne na typ platby, který poskytuje jeho banka. Následuje přesměrování přímo na stránky banky, kde se veškeré údaje platby automaticky předvyplní.

Bezpečnost transakcí se opírá hned o dva pilíře – za prvé jde o přihlášení do internetového bankovnictví, které probíhá pod zabezpečenými stránkami, za druhé pak samotné transakce probíhají v systému konkrétní banky a jsou zabezpečeny jednotlivými bankovními systémy.