Apple zveřejnil přes milion kondolencí od fanoušků Jobse

I my jsme po smrti Steva Jobse informovali o iniciativě Applu nazvané Remembering Steve. Fanoušci mohli a stále mohou prostřednictvím e-mailu rememberingsteve@apple.com posílat své myšlenky, vzpomínky a pocity související s úmrtím populárního vizionáře, který jednou provždy změnil svět technologií.

Vzkazů fanoušků se už na uvedené adrese nashromáždilo přes milion a Apple se rozhodl, že outsourcované střípky vzpomínek oficiálně zveřejní na stejnojmenném webu Remembering Steve. Do vlákna přibývají neustále nové příspěvky a může se zde objevit i vaše myšlenka či kondolence, pokud na uvedenou adresu napíšete.

K nejčastěji používaným slovům patří thank, family, rest, piece a change. Jak lze čekat, k nejčastějším sdělením patří spojení Rest in Piece, poděkování za Jobsovy přínosy i různé soucitné vzkazy Jobsově rodině.

Pro Apple, který nemá vlastní facebookovou stránku ani účet na Twitteru, své činy zahaluje spíše oblakem tajemna a fanoušky si drží lehce od těla, je tato iniciativa velmi netypickým krokem. Steve Jobs byl ale velikán moderní doby a jeho smrt pohnula snad s každým z nás.

Via Mashable, TNW