Aplikace zazálohuje data z vašeho facebookového profilu

Vedle rok staré služby Backupify, která zálohuje data ze sociálních sítí do cloudu, se objevila čerstvá konkurence, aplikace SOS Online Backup.

Podle Kena Shawa, zakladatele a výkonného ředitele SOS Online Backup, už zhruba osm milionů z osmi set milionů uživatelů sociálních sítí zažilo situaci, kdy byl jejich profil hacknutý, nebo došlo jeho k uzamčení.

Nová služba umožňuje nastavit, které elementy facebookového profilu si přeje uživatel zálohovat a kdy. V zálohovací historii můžete libovolně vyhledávat a obnovovat případné ztracené soubory. Kdykoli se také můžete podívat, jak vypadal váš profil ve vybraném okamžiku. Z informací z profilu lze vytvořit souhrnný .html soubor, z údajů přátel pak kontaktní seznam pro Outlook. Všechna uložená data lze samozřejmě kdykoli přenést do nově vytvořeného facebookového profilu. Do konce roku by měla služba nabídnout také zálohování dat pro Twitter či Google, což už její konkurence nabízí.

Otázkou je, zda existuje reálná hrozba, že bychom ztratili přístup ke svému profilu a ztratili tak všechna svá data. Co si myslíte vy – mají podobné služby smysl a využili byste některou z výše zmíněných aplikací?

Via AF