Aplikace Yiip umožňuje sdílení hlasu s fotkou i efekty

Existuje řada aplikací pro online sdílení fotek (Instagram, Path, PicPlz, Piictu) a řada aplikací pro online sdílení videí (Viddy, Vlix). Základní myšlenka, která vystihuje službu Yiip, vlastně také není úplně nová – sdílení hlasových zpráv na Facebooku nebo Twitteru už umožňuje například služba Cinch. Novinka z dílny společnosti Qwip, ale přichází s obohaceným konceptem, jak mohou desetivteřinové hlasové zprávy také vypadat.

Když nahráváte prostřednictvím Yiipu svou zprávu, můžete ji oživit fotkou, vaší geolokační polohou nebo některým z přibližně sta speciálních efektů. S použitím nabízených zvuků (např. mňoukání kočky) nebo s možnostmi úpravy hlasu (zvýšení, snížení jeho výšky) mohou vznikat docela vtipné kousky. Nutno podotknout, že vším provází sympatický profesionální design.

Velmi dobře navržená aplikace Yiip určená pro iOS 4 a vyšší si v rámci App Storu rychle získává dobrou pozici. Dynamika hlasu podpořeného zajímavými doplňky vzbuzuje u lidí zájem a mnozí ji alespoň zkoušejí. Ve veřejném streamu aplikace tak najdete hlasové zprávy od uživatelů z celého světa. Nejpopulárnější „Yiipy“ poznáte podle vysokého čísla pod srdíčkem napravo.

Služba Yiip je primárně veřejná, ale lze v ní nastavit i soukromou skupinu přátel. Aplikace je v App Storu ke stažení zdarma. Sdílet už se dnes skutečně dá všechno a na všechny možné způsoby. A většině lidí ani nevadí, že jde často vlastně o krok zpátky, jen v lákavém provedení.

Via TNW