Aplikace prohlubují náskok nad mobilním webem

V červnu minulého roku uživatelé poprvé věnovali mobilním aplikacím víc času než mobilnímu internetu přes prohlížeče. Nad prvními tehdy strávili denně v průměru 81 minut, zatímco u druhých jen 74. Tento rozdíl se v prosinci dále prohloubil. Nový report Flurry mluví o posílení mobilních aplikací na 94 minut, zatímco prohlížeče o dvě minuty oslabily. Data pro prohlížeče přejalo Flurry od comScore a Alexy, data pro aplikace má k dispozici vlastní.

Vývoj času stráveného v aplikacích a na mobilním webu během posledního roku a půl

Pokles Flurry přičítá poklesu času stráveného mobilními uživateli na webové stránce Facebooku, z 33 minut během minulého léta na 24 minut v prosinci. Uživatelé největší sociální sítě se přesouvali právě k aplikacím. Pokud jde o růst využívanosti aplikací, ten podle analýzy Flurry nespočívá v tom, že by jim uživatelé věnovali delší časové úseky, ale spíše v tom, že je používají víckrát za den než dříve.

Američtí uživatelé strávili více než tři čtvrtiny času věnovaného aplikacím buď na sociálních sítích, nebo hraním. Zatímco první jmenovaná kategorie si připsala 49 procent celkového času v aplikacích, což představuje zhruba 46 minut denně, na hry připadlo 30 procent, tedy asi 28 minut. O zbytek se dělily ostatní typy zábavných aplikací, zpravodajství a nezařazený zbytek.

Via Flurry