Aplikace od Microsoftu shrne váš facebookový život do videa

Aplikace s trochu divným názvem Year In The Like na první pohled připomíná dlaždicovité rozvržení známé například z mobilního operačního systému Microsoftu. Funguje ve dvou režimech, buď jako pohyblivá vizualizace, nebo jako video. V režimu vizualizace před vámi volně ubíhají statusy a komentáře uplynulého roku, přičemž u kteréhokoliv se lze zastavit a získat k němu více informací. Vlastně nejde o nic, co by neuměla samotná Timeline, jen si ušetříte scrollování a vypadá to jinak.

Další možností je výsledek exportovat jako dvouminutové video, kde už se objeví jen vybrané události a komentáře. Aplikaci lze různě napovědět, co všechno má zobrazovat, jako ostatní podobné služby ale nemá moc ráda profily uživatelů, kteří na Facebooku nemají skoro žádné obrázky a fotky. Háčky a čárky ji ale nerozhodí, což mnoho dalších podobných aplikací říct nemůže.

Zájem o tento druh zábavy nedávno opět oživil příchod Timeline na profily uživatelů, nejzajímavější řešení můžete najít třeba v našem přehledu Tři způsoby, jak si z profilu na Facebooku udělat video. Již před Timeline ale vizuální přehled facebookového života nabídl například Intel s aplikací Museum Of Me, Deutsche Post nabídla digitální knihu My Social Memories a z přátel je možné udělat třeba plakát nebo noviny.

Via AB