Aplikace IMDb hlásí 40 milionů stáhnutí, check-iny a další nové funkce

Nejen celkem přes 40 milionů stáhnutí aplikace pro iOS a Android, ale hlavně 150 milionů mobilních uživatelů (kombinovaných mobilních přístupů z aplikací a na mobilní web) dosáhlo IMDb každý měsíc za posledních pět měsíců. To rozhodně není špatný výkon, a největší internetová databáze filmů, seriálů, herců, režisérů a dalších zajímavostí kolem filmového průmyslu si to jednoznačně uvědomuje.

Aby snad nedošlo ke stagnaci, rozhodla se IMDb, mimochodem založená již v roce 1990, svoje aplikace obohatit o několik nových funkcí. Uživatelé se v nových verzích budou moci checkovat na Facebook a Twitter a dát tak svým sociálním kontaktům najevo, na jaký film či seriál se právě dívají. Pro mobilní telefony byla také dále optimalizována diskuzní fóra, takže mobilní uživatelé mohou ještě lépe komunikovat s ostatními fanoušky.

Právě od diskuzí si zakladatel IMDb Col Needham slibuje hodně. Podle jeho slov diskuze na IMDb každý rok zaznamenávají asi 2.5 miliardy zobrazených stránek a diskuze pro mobilní prostředí byly nejčastějším přáním uživatelů. Kromě diskuzí IMDb do mobilních aplikací přidalo také nové informace o filmech, například kde byly natočeny a jaké písničky jsou v soundtracku. Uživatelé mohou snáze přidávat filmy do svého Watchlistu, tedy seznamu filmů, na které se chtějí podívat, a s funkcí More Like This mohou objevovat filmy podobné tomu, na jehož stránku se právě dívají.

Via TNW